8 700 38500

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

Kaip išsirinkti oro kondicionierių?

2023-06-29

Pasirūpinti oro kondicionieriais geriausia jau žiemos metu. Tuomet jų kainos krenta, montuojami dažniausiai taip pat greičiau, juolab, yra laiko, kurį galima skirti sistemos paieškoms. Kadangi oro kondicionieriai yra perkami daugeliui metų, žinoma, reikia smulkmeniškai įvertinti technines charakteristikas, kad rastas modelis geriausiai atitiktų Jūsų asmeninius bei būsto poreikius.

Žemiau pateiksime gaires, kurios, tikimės, padės Jums greičiau rasti tinkamą vėsinimo (ir tuo pačiu šildymo) įrangą namuose. Juk organizmui tinkamas mikroklimatas – gerina gyvenimo kokybę, padeda būti sveikesniems.


Oro kondicionieriaus galingumas

Įrangos galingumas yra vienas svarbiausių aspektų renkantis. Oro kondicionierių galingumas yra matuojamas kW. Jeigu tiksliai žinote, kokio galingumo įranga geriausiai atitinka Jūsų būsto techninius parametrus – bus paprasčiau rasti ir tinkamą įrangą. Vertindami reikalingo kondicionieriaus galingumą įvertinkite – kokio dydžio patalpas reikia vėsinti, į kurią pusę yra konkretaus kambario langai, kokia yra Jūsų būsto energinė klasė. Jeigu bus vėsinamos patalpos iki 25 kvadratinių metrų – siūlomas mobilus oro kondicionierius ELECTROLUX EACM-09 CLN/N6, 2.0 EU. Šio modelio funkcionalumas: 3 ventiliatoriaus greičiai, naktinis režimas, šaldymo, sausinimo ir ventiliacijos režimai. Tai yra baziniai režimai puikiai atitinkantys šiuolaikinio žmogaus poreikius, tad mokėti už juos verta.

Nemontuokite ir nestatykite oro kondicionieriaus ten, kur patenka tiesioginiai saulės spinduliai. Tuomet jis turės dirbti galingiau, tad ims ir daugiau elektros energijos.

Gamintojo vertinimas

Kai tiksliai žinote, kokio galingumo įranga geriausia tinka Jūsų namuose – daugiau dėmesio galima skirti ir gamintojui. Itin mėgstamas bei dažnai perkamas yra Electrolux oro kondicionierius. Tai yra ilgamete patirtimi grįstas pasirinkimas tiems, kurie renkasi ne tik gerą kokybę, tačiau ieško ir poreikius patenkinančios kainos. Taupantiems puikiai tiks kiek pigesni Adler kondicionieriai arba Camry bei ETA gamintojo modeliai.


Kondicionieriaus tipas

Kondicionieriai gali būti kelių tipų: sieniniai, kasetiniai (montuojami namuose, kuriuose yra pakabinamos lubos), palubiniai, ortakiniai (jie geriausiai pasiteisina, kai reikia vėdinti kelias patalpas vienu metu), mobilūs. Pastarieji šiuo metu yra itin mėgstami, kadangi galima keisti jų stovėjimo vietą. Tai yra labai optimalus pasirinkimas nuomojamuose būstuose (kai nėra galimybės prisijungti nuolatinės sistemos) arba mažos kvadratūros namuose (taupant vietą, ne sezono metu oro kondicionieriai paprasčiausiai išjungiami ir saugiai laikomi sandėlyje iki kito sezono). Vienas dėmesio vertų modelių yra ELECTROLUX EACM-14 CLC/N6. Komplekte yra derinama žarna oro išmetimui ir nuotolinio valdymo pultelis su LCD ekranu. Išskirtinis šio modelio bruožas, kad jame yra integruoti net trys ventiliatoriaus greičiai, kurie suteikia galimybę kontroliuoti vėsą patalpose. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad energinė šio modelio klasė yra A. Taigi, jam nereikia daug energijos, veikia mažomis sąnaudomis, tačiau ženkliai pagerina žmogaus gyvenimo kokybę. 

Ne tik vėsinimui

Nors priimta galvoti, kad oro kondicionieriai yra naudojami patalpų vėsinimui, tačiau išties jie tinkami ir šildymui. Taigi, viena įranga gali tarnauti Jums visus metus, būti būsto mikroklimato kūrimo įranga. Tiesa, tokie oro kondicionieriai kainuoja brangiau, tad pirkėjas turėtų įsivertinti – ar jam tikrai reikia papildomos šilumos išgavimo įrangos. Jeigu ne – kam permokėti?

Split ar Multisplit?

Tariantis su specialistu dėl oro kondicionieriaus – jis dažniausiai Jūsų klaus – ar Jums labiau patiktų Split ar Multisplit sistema namuose. Kuo jos skiriasi? Split sistema susideda iš vieno bloko (kuris yra lauke) ir dar vieno bloko (kuris yra viduje, patalpoje). Abu jie yra sujungti komunikacija (kabeliu bei varinių vamzdelių trasa). Multisplit sistema susideda iš vieno išorinio bloko bei kelių vidinių. Tai yra geras pasirinkimas tuomet, kai norisi išvengti kelių išorinių bei kelių vidinių blokų ant namo fasado dėl vizualikos. Pastaroji sistema yra kiek brangesnė.

Įrenginio klasė ir kaina

Kainos ir kokybės santykis yra logiškas, tai yra, dažniausiai naujesni modeliai kainuoja brangiau, tačiau jie yra inovatyvesni, tarnauja ilgiau, turi daugiau funkcijų. Jeigu norite sutaupyti – sekite akcijas, kurias savo prekybos vietoje siūlome gana dažnai. A klasės mobilūs oro kondicionieriai, kurie veikia ekonomiškai (ir tuo pačiu ekologiškai), yra ELECTROLUX EACM-09 CLN/N6, 2.0 EU bei ELECTROLUX EACM-14CLC/N6.

Kondicionieriaus valdymas Wi-Fi pagalba

Ne visi oro kondicionieriai gali būti valdomi nuotoliu, tai yra, Wi-Fi pagalba. Wi-Fi valdikliai su įranga dažniausiai būna suderinami vienu iš trijų variantų:

       Wi-Fi gali būti gamykliškai integruotas.

       Jis gali būti pridedamas kaip papildomas priedas, kurį galima integruoti, tad kiekvienas klientas pats renkasi – ar jam to reikia.

       Galiausiai, Wi-Fi valdiklis gali būti savarankiškas priedas. Jo dažniausiai prireikia, kai namuose yra senesnio modelio sistemos, kuriose nėra Wi-Fi. Tuomet specialius priedėlis yra montuojamas, išplečiamos oro kondicionieriaus galimybės. Patogu, nes galima net ir senus modelius prikelti naujam gyvenimui.

Oro kondicionieriaus akustiniai niuansai

Ar svarbu, kad įranga veiktų kuo tyliau? Žinoma, kodėl gi ne? Juolab, tylumo poreikį lemia montuojama įrangos vieta. Natūralu, kad itin reikšminga, jog jis veiktų labai tyliai, kai yra montuojamas miegamajame arba darbo kambaryje. Svetainėje, galimai, reikės ne tokio tylaus. Tačiau kadangi dėl tylesnio veikimo kaina labai „nekyla“ – verta rinktis tokius, kurie veikia nepastebimai, tačiau labai pagerina žmogaus gyvenimo kokybę.

Oro paskirstymo efektyvumas

Efektyvus ir tolygus oro pasiskirstymas padės sumažinti temperatūrų disbalansą bei skersvėjus (taip bus galima išvengti ir peršalimo ligų, kurios kartais kyla dėl netinkamos oro kondicionieriaus montavimo vietos ir per žemos temperatūros nustatymo). Patalpoms, kurių plotas iki 30–35 kv/m. – siūlome kondicionierius su auto svingu. O patalpoms nuo 50 kv/m. – geriausiai tinka sistemos su automatine oro nukreipimo sistema.

Ko dar nepamiršti? Naudojimo patarimai

       Neverta permokėti už tai, kas Jums nėra aktualu. Naujesni modeliai dažniausiai turi daugiau funkcijų, tad dėl to kainuoja brangiau. Visgi, jeigu tomis funkcijomis nebus naudojamasi – kam permokėti?

       Sekite akcijas, nuolaidas. Tai puiki galimybė įsigyti įrangas pigiau.

       Kad ir koks oro kondicionierius bus įsigytas – svarbu, kad patalpose nebūtų nustatoma per žema temperatūra. Ji turi būti maksimaliai ne mažesnė nei 5 laipsniai lyginant su ta, kuri yra lauke (ne jutimine, tačiau oro).

       Net ir įsigijus oro kondicionierius – vis tiek labai kaitriomis dienomis siūlome pasirūpinti, kad į patalpas nepatektų saulės spinduliai. Tam puikiai tiks užtrauktos žaliuzės, užuolaidos, dar geriau – roletai su specialia danga nuo kaitros.

       Žinoma, neuždenkite oro kondicionieriaus. Nestatykite gėlių ar kitų daiktų, kurie gali pabloginti vėsos išmetimo funkciją.

       Jeigu įsigijote oro kondicionierius, kurie turi ir oro valymo funkciją – nepamirškite reguliariai keisti jų filtrų. Remkitės gamintojo rekomendacijos. Keisti dažniausiai siūloma kartą per savaitę.

Oro kondicionierius ne tik gerina gyvenimo kokybę, tačiau ir padeda gyventi sveikiau. Džiugu, kad vis daugiau žmonių supranta, kad geras gyvenimas Lietuvoje neatsiejamas ne tik nuo oro šildymo įrangų, tačiau ir vėsinimo sistemų.

KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 38500

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V