8 700 38500

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

Kaip naudotis skalbimo mašina tinkamai?

2023-02-21

Daugelis žmonių šiais laikais negalėtų įsivaizduoti savo gyvenimo be skalbimo mašinos. Tai yra ne tik higieną palaikyti padedantis buitinis prietaisas, tačiau ir komfortą garantuojantis įrankis XXI amžiaus žmogui, kuris dažnai skuba.

Žinoma, siekiant funkcionaliai išnaudoti skalbyklės galimybes – reikia ne tik įsigyti tokią, kuri atitinka Jūsų poreikius, tačiau taip pat ir tinkamai ja naudotis.


Optimalus skalbiklio kiekis

Daugelis žmonių galvoja, kad kuo daugiau skalbiklio bus naudojama – tuo skalbiniai bus švaresni. Tai nėra tiesa. Ne veltui yra nurodytos normos, kurių reikia laikytis. Dažnai per didelis skalbiklio kiekis trukdo tinkamai išskalauti drabužius, tad po skalbimo jie persigėrę stiprių kvapų, galiausiai, net ir išdžiūvę jie gali kelti niežulį odai. Įvertinkite ne tik normas, kurios yra pateiktos ant skalbiklio pakuotės, tačiau ir tas, kurios detalizuojamos skalbimo mašinos instrukcijoje. Taip pat nepamirškite, kad normos gali kisti priklausomai nuo to – kokioje temperatūroje bus skalbiama. Patogu, kad kai kurios inovatyvios skalbimo mašinos padeda patiems dėl nieko nesukti galvos. Pavyzdžiui, skalbimo mašina MIELE WWI860 WPSPWASH &TDOS 11284220 automatiškai dozuoja skalbiklį vos vienu – „TwinDos“ mygtuko paspaudimu.  Išvengsite per didelio kiekio ir būsite ramus, kad drabužiai išplauti nepriekaištingai.


Per didelis skalbinių kiekis

Galime drąsiai sakyti, kad per didelis skalbinių kiekis yra viena dažniausiai naudotojų daromų klaidų, kurios veltui apsunkina techniką ir taip net trumpina jos tarnavimo laiko tarpą. Vienu metu plaunamų skalbinių kiekis taip pat turi būti koreguojamas pagal tai – kokia programa bus naudojama.  Jeigu skalbinių bus per daug – variklis greičiau susidėvės, kadangi būgnas svers daugiau nei turėtų konkrečios programos metu. Žiūrėkite, kad skalbinių kiekis būgne būtų ne didesnis nei maždaug trys ketvirtadaliai. Šiuo metu rinkoje populiarios skalbyklės, kurios vizualiai panašios, tačiau jų būgnas yra didesnis. Pavyzdžiui, skalbimo mašina LG F2WV5S8S0E. Skalbyklės matmenys yra 85 x 47,5 x 60 cm, o maksimalus sausų skalbinių kiekis gali siekti net 8,5 kg. Tai yra ypač puikus pasirinkimas didelei šeimai arba butiokams.

Temperatūros nustatymas

Taip pat renkantis programas turbūt teko pastebėti, kad egzistuoja įvairūs režimai. Vieni labiausiai tinka tuomet, kai skalbiami tam tikro audinio drabužiai, o kiti – kitokiems gaminiams. Dažniausiai skalbyklė yra suprogramuota taip, kad konkreti programa būtų atitinkamos temperatūros tam tikriems audiniams. Būtinai laikykitės instrukcijų ir rūšiuokite skalbiamus drabužius. Išmaniosios skalbimo mašinos net suteikia galimybę koreguoti ne tik temperatūros, tačiau ir kitus nustatymus nuotoliniu būdu. Tokia yra ir  skalbimo mašina LGF2WV5S8S0E. Su technologija „ThinQ™“ skalbyklė yra išmani. Skalbimą galima valdyti nuotoliniu būdu, atsisiųsti papildomų ciklų ir kt.

Nešvarius drabužius – galima pamirkyti

Jeigu po įvairių darbų tam tikri drabužiai yra ištepti labai sudėtingomis dėmėmis – siūlome juos pirmiausia pamirkyti specialiuose skysčiuose, o tik tada dėti į skalbimo mašiną. Geriau pamirkyti, nei kelis kartus plauti su skalbykle. Pasikartosime, kad tinkama chemija  pagal tam tikrą audinį yra būtina. Žinoma, yra skalbiklių, kurie turi specialią dėmių plovimo funkciją. Skalbimo mašina BOSCH WGG244APSN „AntiStain“ patikimai šalina audiniuose pasitaikančias, įvairios kilmės dėmes. Taigi, bus galima išvengti drabužių mirkymo, dėmės bus pašalinamos vos vieno arba dviejų skalbimų metu.

Tinkamos skalbimo priemonės

Skalbimo metu svarbu naudoti tinkamas skalbimo priemones. Jos turi būti pasirenkamos pagal tai – kokio audinio tekstilė yra plaunama. Taip pat nepamirškite, kad netinkamos skalbimo priemonės gali ilgainiui prisidėti prie skalbimo mašinos gedimų.

Atminkite, kad jau geriau mažesnis skalbiklio kiekis, tačiau drabužį verta plauti ilgiau ir aukštoje temperatūroje. Tai yra geriau nei atvirkščias variantas. Daugelis baiminasi, kad dėl to energijos sąnaudos bus didelės. Tikrai ne, jeigu naudosite ekonomiškas skalbykles. Pavyzdžiui, skalbimo mašina AEG L7FRE48S turi „ÖKOINVERTER“ funkciją, kurios dėka galimos mažiausios energijos sąnaudos. Nors veikia ekonomiškai, tačiau užtikrina didžiausią efektyvumą, patvarumą bei tobulą skalbimą, kad ir kas bus plaunama.

Renkantis skalbiklius žiūrėkite, kokių spalvų audiniams jie yra tinkami. Dažniausiai kategorizuojami:

  • Baltiems drabužiams.
  • Tamsiems drabužiams.
  • Spalvotiems drabužiams.

Taip pat asmenims, kurių oda yra jautri, siūlome rinktis ekologiškus skalbiklius. Jie dažniausiai neturi jokio kvapo. Taip pat įvertinkite, ar Jums reikalingas minkštiklis. Jis tinka tik tam tikros kategorijos drabužiams plauti: rankšluosčiams, patalynei...

Išėmus skalbinius – palikite atviras dureles

Baigus skalbti kurį laiką siūloma palikti atviras skalbyklės dureles. Kitu atveju dėl perteklinės drėgmės gali atsirasti nemalonus kvapas, net pelėsis. Palaikykite po skalbimo bent jau valandą praviras dureles ir būgne niekada nesikaups perteklinė drėgmė, kuri gali sukelti nemalonius kvapus. Arba rinkitės skalbykles su papildoma savisaugos funkcija. Skalbimo mašina LG F4WV309S4E turi specialų nerūdijančio plieno elementą būgne, kuris padeda palaikyti higieną ir tausoja audinius.

Vandens kietumas

Būtina įvertinti – ar Jūsų vanduo nėra labai kietas. Žinoma, kuo jis yra kietesnis – tuo labiau kalkėja skalbimo mašinos dalys. Dėl to reikia naudoti specialią chemiją, kuri plovimo metu suminkština vandenį. Taip išvengiama kalkių, gedimų ir pati skalbimo mašina tarnauja ilgiau.

Reikia reguliariai valyti skalbyklę

Daugeliui žmonių atrodo, kad papildomas skalbyklės valymas nėra reikalingas, kadangi ji ir taip nuolatos kontaktuoja su vandeniu. Tikrai ne. Valyti yra būtina. Dažniausiai kartą per mėnesį siūloma paleisti tuščią programą. Išmanios skalbyklės dažniausiai pačios „parodo“, kad laikas jas išvalyti. Tokia informacija dažniausiai pateikiama informaciniame ekranėlyje.


Būtinas skalbinių rūšiavimas

Jeigu norite išskalbti drabužius taip, kaip „reikalauja“ audinio tekstūra bei spalva – būtina juos rūšiuoti. Net ir tokiu atveju, kai skalbinių kiekis yra nedidelis. Tuomet labiau verta kaupti skalbinius ilgiau nei plauti kartu, kai audiniai nedera. Dažniausiai siūloma rūšiuoti drabužius bei kitą tekstilę į kelias krūvas.

  • Patalynė ir apatiniai drabužiai, kurie dažniausiai plaunami aukštoje temperatūra.
  • Vilniniai bei kiti jautrių audinių drabužiai, kurie plaunami žemoje temperatūroje, taip pat, su mažai apsukų.
  • Spalvoti drabužiai, kurie nedažo. Pirmo skalbimo metu jie turi būti plaunami rankomis, kad būtų patikrina, ar audinys nėra dažantis.
  • Kojinės dažniausiai plaunamos su lauko drabužiais.
  • Atskirai plaunami ir rankšluosčiai, kuriems svarbu didesnė temperatūra.
  • Dažniausiai taip pat daugelis atskirai skalbia ir juodus bei kitus tamsius drabužius, kadangi jų plovimo metu yra naudojami specialūs skalbikliai.

Kai kurios skalbimo mašinos turi net labai detalias programas, kurios siejamos su profesionalumu. Pavyzdžiui, skalbimo mašina AEG L7FRE48S džiugina šilko programa, kuri yra skirta specialiai šilkui, su švelniu plovimu ir jam pritaikytu gręžimo ciklu. O skalbimo mašina MIELE WWI860 WPS PWASH &TDOS 11284220 turi net pūkiniams skalbiniams skirtą programą. Tai leis kur kas paprasčiau pasirūpinti lauko drabužiais.


Reakcija į netinkamą veikimą

Jeigu matote, kad skalbimo mašina veikia netinkamai – tuomet svarbu nelaukti, kol gedimas susitvarkys pats. Kuo ilgiau naudojama netinkamai veikianti skalbyklė bus – tuo didesnė tikimybė, kad ilgainiui gali atsirasti gedimai, kurių tvarkymas bus ne tik brangesnis, tačiau ir ne visada įmanomas.

Reaguokite į šiuos skalbimo mašinos „ligų simptomus“:

  • Keistas garsas.
  • Blogai išplauna drabužius.
  • Neįprastas kvapas.
  • Skalbimo mašina labai juda.
  • Netinkamai veikia ekranėlis.
  • Netinkamai išpildoma tam tikra plovimo programa.

Tinkama skalbimo mašina yra perkama daugeliui metu. Rinkitės ją atsakingai ir visada investuokite į inovatyvesnes, kurios tarnauja ir ilgiau, ir funkcionaliau.

KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 38500

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V