Navigation
8 700 38500

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

Kaip išsirinkti orkaitę?

2023-02-23

Orkaitė yra viena svarbiausių buitinių technikų virtuvės patalpoje. Nors su ja nėra gaminama kasdien, tačiau kai kuriami patiekalai – jie dažniausiai yra šedevro lygio, juolab, daugeliui patinka, kad dažniausiai kur kas sveikesni nei kepti aliejuje.

Supažindinsime su svarbiausiomis gairėmis, kurios padės rasti Jūsų virtuvei ir Jums asmeniškai labiausiai tinkamą orkaitę.


Orkaičių tipai

Renkantis orkaitę pirmiausia reikia įvertinti – kiek vietos jai bus skirta, kokio tipo buitinė technika labiausiai tinka, žinoma, kokio dizaino.

Galimos:

Laisvai pastatomos orkaitės dažniausiai būna iškart įmontuotos į viryklę. Tai – ne tik gana pigi (priklausomai nuo techninių charakteristikų), tačiau taip pat ir praktiška buitinė technika. Pabodus – galima keisti jos vietą, pajungimas – greitas.

Kita opcija yra įmontuojamos orkaitės, kurios dažniausiai pasirenkamos tuomet, kai norisi išlaikyti stilistinį vientisumą virtuvės patalpoje. Orkaitės gali būti montuojamos ne tik į stalviršį, tai yra, po juo, tačiau taip pat ir į virtuvės spinteles. Žinoma, svarbu, kad būtų rasta ne tik tinkama buitinė technika, tačiau taip pat ir toks virtuvinis, kuriame ji tilptų.

Dydžio aspektai

Renkantis orkaitę taip pat reikia skirti dėmesio dydžiui. Tiksliau – pirmiausia reikia nuspręsti – kurioje vietoje orkaitė bus, išmatuoti erdvę ir tik tuomet ieškoti buitinės technikos. Laisvai pastatomos orkaitės dažniausiai yra 50, 55 arba 60 cm pločio. Tiesa, geresnei oro cirkuliacijai – siūlome palikti erdvės aplink buitinę techniką (bent jau po 5 mm). Įmontuojamos orkaitės dažniausiai būna apie 60 cm pločio. Tiesa, kinta aukštis, kuris varijuoja nuo 45 cm iki 90 cm.


Talpumas

Priklausomai nuo žmonių skaičiaus, kurie gyvena namuose, dažniausiai varijuoja ir pasirenkamos orkaitės talpa. Specialistų pateiktos rekomendacijos:

 • Nuo 35 iki 50 litrų orkaitė dažniausiai patenkina iki 2-iejų žmonių poreikius;
 • Nuo 40 iki 70 litrų talpos orkaitė dažniausiai tinka nedidelei šeimai, kurioje yra 3-4 asmenys;
 • Jeigu žiūrite orkaites, kurios yra apie 70 litrų, tikėtina, kad Jūsų šeimoje yra daugiau nei 4 asmenys.

Orkaičių variacijos

Taip pat yra kelių tipų orkaitės, kurios klasifikuojamos pagal gaminimo metodą.

Tradicinės orkaitės. Jos dažniausiai turi du kaitinimo elementus, kurių vienas yra viršuje, o kitas – apačioje. Skirtingi karščio lygmenys patenkina ir labai įvairių patiekalų gaminimo poreikius.

Orkaitės su ventiliatoriais. Tai yra orkaitės, kurios turi specialias oro cirkuliavimo sistemas. Tai padeda užtikrinti, kad visoje orkaitėje oro temperatūra bus vienodo karštumo. Tinka tuomet, kai norisi pagaminti greičiau.

Daugiafunkcinės orkaitės. Dažniausiai orkaitėje yra net kelios funkcijos, tad pagaminti įvairius patiekalus nebus sunku: kepimas ant grotelių, atšildymas ir t.t. Štai jeigu esate vienas tų žmonių, kuriam svarbu, kad iš šaldiklio paimti gaminiai būtų kuo greičiau atšildyti, siūlome rinktis orkaitę GORENJE BSA6737E15BG 738586.

Kombinuotos orkaitės (garinės). Jos dažnai įvardijamos kaip pačios sveikiausios, tai yra, galinčios pagaminti natūraliausius patiekalus, kadangi veikia garais arba karštu oru. Gaminant su šiomis orkaitėmis – patiekalai išlieka sultingi ir drėgni. Jeigu Jus domina sveikos opcijos, susipažinkite su modeliu ASKO OCS8664B 737315.


Orkaičių funkcijos

Galiausiai, renkantis orkaites reikia kuo daugiau dėmesio skirti jų funkcijoms. Šiuo metu galite rasti labai inovatyvią buitinę techniką, kurios galimybės – plačios ir gaminimas su tokia technika – tikras malonumas. Aptarsime kelias funkcijos, kurios tikrai vertos dėmesio, kadangi labai supaprastina gaminimą.

 • Gerai, kai orkaitė turi ventiliatorių, kadangi jis padeda net iki trečdalio sutrumpinti kepimo laiką. Ypač pasiteisina tokiu atveju, kai gaminami ilgai kepantys patiekalai.
 • Taip pat dėmesio verta yra ir greito įkaitinimo funkcija. Vos per 6 minutes galima pasiekti 200 laipsnių temperatūrą.
 • Aqua Clean – valymas garais yra viena svarbiausių funkcijų, kuriai siūlome skirti kuo daugiau dėmesio. Turbūt ir Jums teko varginančiai valyti orkaitę. Tai tikrai sunkus darbas. Apsimoka rinktis modelius, kurie bent jau dalinai išsivalo savaime, pavyzdžiui, GORENJE BSA6737E15BG 738586. Ši funkcija labai supaprastina buitinės technikos priežiūrą. Papildoma konkrečiai šios technikos savybė, kad ji geba įšilti net iki 300 °C, tad tinkama itin sudėtingų patiekalų gamybai.
 • Kepimas ant grotelių – puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta grilintą maistą;
 • Tiems, kurie mėgsta valgyti sveikai – tikrai patiks kepimo garuose funkcija. Mažai riebalų, tačiau patiekalai išlieka sultingi.
 • „SoftClose“ – švelnus durelių uždarymas yra orkaitėje FRANKE FMY 99 P XS. Jis padeda išvengti orkaitės durelių susibraižymo, suteikia daugiau patogumo. Švelniai užsidarančiomis durelėmis taip pat pasižymi ir modelis GORENJE GP898B 730140.
 • Laikmatis informuos, kai konkretus patiekalas iškepė. Jį turi daugelis orkaičių: ASKO OCS8664B 737315, FRANKE FMY99 P XS, GORENJE BSA6737E15BG 738586 ir t.t.
 • Teleskopiniai bėgeliai padės ne tik patogiai ir greitai ištraukti pagamintą maistą, tačiau taip pat ir išvengti nusideginimo. Juos turi orkaitės modelis FRANKE FMY 99 P XS.
 • Jeigu orkaitė turi konvekcinį kaitinimo elementą – kepimo metu šiluma bus paskirstoma tolygiai, apsimoka vienu metu kepti net kelis patiekalus. Ventiliatorius su kaitinimo elementu, pavyzdžiui, yra įmontuotas orkaitėje MIELE H 2265-1 BP. Šis modelis siūlomas tiems, kurie nori vienu metu gaminti kuo daugiau ir taip sutaupyti.
 • Maža smulkmena, tačiau galinti labai supaprastinti kepimą, yra termometras-zondas. Jis leidžia matyti orkaitėje esančio oro įkaitimo temperatūrą, tad nereikia varstyti buitinės technikos durelių.
 • CleanSteel – nepalieka pirštų atspaudų ant metalinio paviršiaus. Tai padeda kur kas paprasčiau rūpintis buitine technika. Juk gaminti, kai ji atrodo nepriekaištingai yra kur kas maloniau. Šią funkciją turi orkaitė MIELE H 2265-1 BP.
 • Vidaus apšvietimas padės kur kas paprasčiau stebėti patiekalus kepimo metu.
 • Taip pat siūlome rinktis buitinę techniką su trigubomis durelėmis. Tai yra apsauga nuo nusideginimo. Ypač pasiteisina tokiu atveju, kai yra turima vaikų arba gyvūnų. Orkaitė GORENJE GP898B 730140, kaip ir kitos, taip pat gali turėti ir turi UltraCoolDoorQuadro+ funkciją. Jos metu durelės išlieka itin vėsios. Tai yra maksimali apsauga.
 • Galiausiai, įvertinkite, ar orkaitė turi užraktą nuo vaikų.

Su tinkama buitine technika – gaminimas bus malonumas, o patiekalai – šedevro verti. To ir linkime.

KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 38500

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS IR REGISTRACIJA): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V