8 700 38500

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

Kaip išsirinkti paspirtuką?

2023-05-10

Elektriniai paspirtukai – tikrai ne tik pramogą suteikianti transporto priemonė. Tai yra galimybė gana greitai ir be jokių pastangų įveikti atstumus. Nors dažniausiai naudojami mieste, tačiau tinka ir užmiesčio atstumų veikimui. Svarbu – tinkama dviratė transporto priemonė. Netaupykite, rinkitės kokybę ir geras paspirtukas Jums tarnaus daug metų.


Kaip pasirinkti paspirtuką?

Pirmiausia aptarsime svarbiausius rodiklius, kurie gali padėti rasti tinkamiausią paspirtuką. Atminkite, kad renkantis taip pat visada galite tartis su avitela.lt konsultantais.

Tikslas

Paspirtuko naudojimo tikslas apsprendžia – kuris modelis labiausiai tinkamas. Tie, kurie renkasi paspirtukus kaip atstumų įveikimo priemonę, dažniausiai supranta, kad nereikia taupyti. Kai jis yra perkamas pramogai – galima rinktis ir pigesnius, galbūt ne tokius patogius, tačiau svarbu, kad jie būtų užtektinai galingi. Priklausomai nuo tikslo įvertinkite tai, kad vieni labiausiai tinkami, kai reikia įveikti ilgus atstumus, o kiti tinkamiausi trumpiems.

Baterijos talpa

Vertinant paspirtukus žiūrėkite, kokia yra jų talpa. Ji matuojama Ah ir dažniausiai vyrauja nuo 6 Ah iki 26-30 Ah. Kuo baterija yra talpesnė – tuo ilgesnius atstumus galima įveikti. Žinoma, įtaką daro ir greitis, kuriuo bus važiuojama.

Variklio galia

Taip pat kinta ir paspirtukų variklio galia. Dažniausiai galia siekia apie 300 W – 1 000 W, tačiau žinoma, galima rasti ir mažiau arba daugiau galingų. Vaikams, aišku, tinka mažiau galingi.

Patogumas

Verta rinktis paspirtukus, kurie yra su amortizatoriumi. Tai suteiks važiavimui daugiau komforto, ypač, kai kelionės yra nelygiais keliais.

Ratai

Vieni paspirtukai yra su guminiais ratais, o kiti su pripučiamais. Guminiai yra patogiau, kadangi neteks pergyventi, kad jie gali būti praduriami važiuojant blogos kokybės keliu. Taip pat kinta ir ratų dydis, kuris dažniausiai varijuoja nuo 8‘ iki 11‘ ir dar didesnių.

Renkantis paspirtukus visada siūlome daugiausia dėmesio skirti naujiems modeliams, kadangi jie dažniausiai ne tik galingesni, tačiau ir turi daugiau funkcijų, pasižymi kur kas didesniu komfortu. Vienas pigesnių, novatoriškas pasirinkimas yra elektrinis paspirtukas SEGWAY NINEBOT KICKSCOOTER F25E II DARK GREY. Sveria vos daugiau nei 15 kg., tad labai patogu, kad visada galima jį su savimi visur neštis, kad ir kur einate (į patalpas). Galimi net 3 važiavimo režimai (eko, standartinis ir sportinis), tad kiekvienas vairuotojas gali pasirinkti jam labiausiai tinkamą variantą. Svarbus šio modelio privalumas yra lengvai skaitomas LED skydelis, kuriame matyti realiu laiku rodoma informacija. Taigi, tai yra tikra transporto priemonė, kuri leidžia važiuoti žinant greitį bei kitus parametrus.


Prie naujesnių, dėmesio vertų modelių taip pat yra priskiriamas ir elektrinis paspirtukas SEGWAY NINEBOTKICKSCOOTER F25I DARK GREY. Šio paspirtuko galia siekia net 300 W, tad tai yra geras pasirinkimas ir ilgesnėms kelionėms. Apkrova – iki 100 kg, tad patenkina suaugusiojo poreikius.

Galiausiai, kiek brangesnis, tačiau tikrai labai puikus pasirinkimas, yra elektrinis paspirtukas SEGWAYNINEBOT KICKSCOOTER F40I DARK GREY ORANGE. Kaip ir pirmojo modelio atveju, yra galimi 3 važiavimo režimai (eko, standartinis ir sportinis). Papildomas privalumas, kad trikampinis vamzdinis rėmas paspirtukininkams suteikia daugiau stabilumo ir ilgaamžiškumo. Ne veltui tai yra geras pasirinkimas vaikams, paaugliams, kai tėveliai siekia nupirkti tokią transporto priemonę, kuri yra maksimaliai saugi visomis prasmėmis. Nuo paprastesnių modelių šis paspirtukas kinta tuo, kad jis gali įkopti į 20% įkalnę. Jeigu tiksliai žinote, kad kasdienį  darbą arba studijas teks vykti nelygumais – šis modelis tikrai patenkins Jūsų poreikius ir leis saugiai pasiekti tikslą.


Paspirtuko priežiūros aspektai

Jeigu norite, kad paspirtukas jums tarnautų kuo ilgiau, svarbu, kad jis būtų tinkamai prižiūrimas. Žemiau pateikiame kelis patarimus, kurie padės užtikrinti šios transporto priemonės ilgaamžiškumą.

Dažniausiai elektriniuose paspirtukuose yra montuojamos ličio-jonų baterijos. Jos yra gana jautrios, tad reikia tinkamos priežiūros, kad talpa išliktų kuo ilgiau. Vos tik įsigijus paspirtuką – jį galima iškart pakrauti ir naudoti, nereikia kažkaip specifiškai ruošti arba kelis kartus pakrauti ir laukti, kol jis pats savaime išsikraus. Nors ličio-jonų baterijos yra lepios, tačiau prieš jų veikimą nebūtinas jas „apšildyti“.

Ličių-jonų baterijos tarnaus ilgiau atsižvelgus į kelias smulkmenas:

  1. Pirmiausia svarbu tai, kad jos iki galo niekada nebūtų išsikrovusios. Geriausiai veikia tuomet, kai įkrovimas siekia apie 30-80 procentų. Išlaikius baterijos talpą šio procento ribose – ji nepraras savo talpumo.
  2. Taip pat svarbu, kad baterijos nebūtų perkraunamos, kadangi tai irgi trumpina jų tarnavimo periodą. Kai tik baterija yra pilnai įkrauta, reikia, kad ji būtų atjungiama nuo maitinimo šaltinio. Itin tai svarbu, kai nusprendžiama krauti nakties metu.
  3. Žiūrėkite, kad naudojimo metu baterija neperkaistų. Tai galiausiai gali tapti gana rimta šios transporto priemonės gedimų priežastimi. Venkite paspirtuko palikimo ant tiesioginės saulės spindulių, ypač, labai karštomis dienomis.
  4. Svarbu, kad baterija per daug nepavargtų. Taigi, kai važiuojama ilgai į kalną reikia tikrinti, ar ji dar turi „jėgų“.
  5. Taip pat baterija veikia kur kas prasčiau ir tuomet, kai lauko temperatūra yra nukritusi. Ne veltui elektriniai paspirtukai yra laikomi vasaros transporto priemone. Kai nėra sniego su jais važiuoti yra patogu, tačiau tai nėra naudinga baterijai. Kai lauko temperatūra siekia apie 0 laipsnių – baterijos efektyvumas sumažėja net iki 50 procentų.
  6. Svarbu yra vengti ir trumpųjų jungimų, kurie prisideda prie šios transporto priemonės gedimų. Dažniausiai jie atsiranda tuomet, kai paspirtukai sušlampa. Taip nutikus reikia išimti bateriją ir leisti jai natūraliai išdžiūti.

Jeigu norite, kad elektriniai paspirtukai jums tarnautų kuo ilgiau – svarbu, kad jie būtų laikami sausoje, tvarkingoje vietoje iki tol, kol bus naudojami. Itin atsakingai ieškokite šios transporto priemonės sandėliavimo vietos žiemos metu, kol jie nėra naudojami.


Paspirtuko draudimas

Net ir tinkama priežiūra kartais neapsaugo nuo pavojų, kurie kyla kelyje. Dėl to įsigijus šią transporto priemonę iškart reikia pasirūpinti ir draudimu, kuris leis ramiai važinėti. Mūsų rekomenduojama draudimo įmonė – ADB „Gjensidige“. Tai yra draudimo apsauga pirkiniams nuo netyčinio sugadinimo ar sunaikinimo (drėgmės, dūžio, ugnies poveikio) bei vagystės (su įsilaužimu / apiplėšimu), kurie gamintojo garantijoje nenumatyti. Draudimą galima įsigyti tik kartu su perkamu paspirtuku. Draudimas atlygina žalą, įvykus aukščiau išvardintiems draudiminiams atvejams 1 arba 2 metų laikotarpiu nuo apsaugos įsigijimo momento. Kartu su gamintojo suteikta garantija nuo savaiminių vidinių prietaiso gedimų turėsite 100 % pirkinio apsaugą.

KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 38500

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V