Navigation
8 700 38500

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

Įpročiai, kurie padės jums sutaupyti

2023-04-20


Suprastėjus ekonomikai vis daugiau žmonių ieško būdų – kaip galima sutaupyti. Svarbiausia, išbando ne tuos patarimus, kurie reikalauja daug laiko arba įgūdžių, tačiau paprastus, kurie kasdien mums nesukeltų jokio diskomforto, tačiau padėtų sutaupyti kad ir kelis eurus. Taip vienas pokytis prie kito ir galiausiai per mėnesį galima sutaupyti 100 eurų ir daugiau.

Žemiau pateiksime idėjas. Tikimės, kad jos Jums bus naudingos ir padės ne tik gyventi taupiau, tačiau taip pat ir ekologiškiau.

Pirkinių planavimas

Auksinė taisyklė, kuri minima bene dažniausiai, yra atsakingas pirkinių planavimas. Ir jokio skirtumo, ar kalbama apie maisto gaminius, kurie dažniausiai perkami kartą per savaitę, ar apie didelę buitinę techniką, kuri gali būti įrašoma į metinius planų sąrašus. Svarbiausia – planuoti ir griežtai laikytis sąrašo. Kadangi internete galima rasti kainas – tai padės kur kas paprasčiau planuoti savo biudžetą.

Taupykite skalbimo metu

Skalbimo mašinos daugelio žmonių namuose sukasi kasdien. Nepriklausomai nuo to, kaip dažnai skalbiate Jūs, visada siūlome įsigyti taupesnes skalbimo mašinas. Apskritai tai galioja bet kokiai buitinei technikai ir jokio skirtumo, ar jos „energija“ turi būti palaikoma nuolatos (kaip šaldytuvo), ar ji ima daugiau energijos konkretaus veikimo metu (kaip skalbimo mašina arba elektrinė viryklė). Dažnai taupesnės skalbimo mašinos kainuoja brangiau, tačiau investicija greitai atsiperka, kadangi sumažėja mėnesinės elektros išlaidos. Prie taupesnių skalbimo mašinų verta paminėti SAMSUNG WW11BBA046AWLE. Energijos efektyvumo klasė yra A, metinės energijos sąnaudos siekia apie 53 kWh/100 ciklų. Taip pat taupus pasirinkimas yra skalbimo-džiovinimo mašina SAMSUNG WD80T634DBE/S7. Nors energinio efektyvumo klasė yra E, tačiau svarbu, kad šis modelis turi stalčiuką „StayClean“. Jis užtikrina, kad daugiau skalbimo miltelių išplaunama naudojant specialiai sukurtą vandens sistemą.  Yra ir greito skalbimo funkcija. Jos metu skalbiama vos 15 minučių.


Atsiskaitymas kortele

Pastebima, kad dažniausiai taupiau gyvena tie, kurie atsiskaito banko kortele. Dažnas tikina, kad taupumą iššaukia nežinojimas – kiek yra pinigų likę kortelėje, dėl to kiekvienas pirkinys yra labai apgalvotas. Tinka ne visiems, tačiau atsisakyti grynų ir išbandyti apsipirkimus tik su kortele – visai verta. Juolab, kad link to juda visas pasaulis.

Taupus indaplovių naudojimas

Daugelis žmonių šiais laikais negali įsivaizduoti savo gyvenimo be indaplovių. Tai tikrai labai gyvenimą palengvinti galinti technika. Juolab, kad ji padeda sutaupyti daug vandens, galiausiai, net ir pridėjus elektros išlaidas – indaplovės vis tiek yra taupesnis pasirinkimas. Ypač tokiu atveju, kai šeima yra didelė. Svarbiausia rinktis aukščiausios energinės klasės įrangą, kuri turi ekologinius/ekonominius režimus.

Pirkimas internetu

Dažnam patinka pirkti internetu dėl to, kad tai yra puiki galimybė sutaupyti daug laiko. Visgi, mes papildomai pridursime, kad tai puiki galimybė ir sutaupyti pinigų. Pirmiausia dėl to, kad galima kur kas paprasčiau palyginti – kiek ta pati įranga kainuoja skirtingose prekybos vietose ir žinoma, pirkti ten, kur ji yra pigesnė. Taip pat perkant internetu galima kur kas paprasčiau pamatyti akcijas. Taigi, dar  viena puiki taupymo galimybė, kuri nesumažins prekių kokybės.


Taupus orkaitės naudojimas

Vėlgi, renkantis orkaites taip pat siūlome daugiau dėmesio skirti tokiems modeliams, kurie veikia taupiai. Dėmesio vertas pasirinkimas yra taupus kaitlentės naudojimas + naujos kaitlentės, kuriose automatiškai nustatomas kaitimo zonos plotas. Vienas tokių modelių yra SAMSUNG NZ64N9777BK/E2. „Flex Zone Plus“ – itin plati, atvira zona, kuri sudaro galimybę dirbti lanksčiau ir veiksmingiau, galima dėti daug skirtingų dydžių maisto gaminimo indų. Tai – ne smulkmena, tačiau gana ryškus taupymo būdas, ypač tokiu atveju, kai gaminate kasdien ir daug patiekalų. Kitas svarbus šio tipo orkaitės privalumas yra funkcija yra „Virtual Flame Technology™“. Šviesos diodų apšvietimas kaitviečių priekyje šviečia lyg tikra degančių dujų liepsna ir nurodo kaitros lygį. Taigi, galima kur kas paprasčiau kontroliuoti kaitimo intensyvumą pagal gaminimo poreikius.

Įvertinkite turimus abonementus

Dažnas pagautas azarto užsisako įvairius abonementus, kurie gali būti apmokestinama gal ir maža, net simboline suma, tačiau euras prie kito galiausiai išaugina mėnesio išlaidas. Tai yra sporto abonementai, įvairių žaidimo programėlių ir panašiai. Peržiūrėkite sąskaitas bei įvertinkite – kur verta išlaikyti abonementus, o kur jie tik ima iš mūsų pinigus, tačiau neneša jokios naudos.

Nemokamos pramogos

Jeigu nemažai pinigų tenka išleisti pramogoms – belieka bandyti taupyti išbandant įvairius užsiėmimus, kurie yra nemokamai. Žinoma, pramogauti reikia, tačiau žiūrėkite – kiek per mėnesį tam skiriate pinigų ir kiek pagal savo biudžetą realiai galite skirti. Nepamirškite, kad ne tik miestuose galima rasti daug kultūrinių veiklų, kurias siūlo įvairios bibliotekos arba kultūros namai, tačiau ir tai, kad Lietuva yra nuostabi, gamta fantastiška visus metus, o įvairūs pažintiniai takai ir bokštai yra visiškai nemokami arba lankomi už paramą.

Nereikalingų daiktų pardavimas

Jeigu namuose prisikaupė daug daiktų – siūlome pagalvoti apie jų pardavimą. Kai kurie – atiduoda, tačiau juk taip prarandate kad ir kelis eurus. O tai – irgi pinigas. Žinoma, ne visi daiktai turi vertę, tačiau jeigu galima kelis parduoti – netingėkite ir uždirbkite iš daikto, kuris jums nebeneša jokios naudos. Kitam tai gali būti didelis lobis.

Vietoje kelių paslaugų tiekėjų – rinkitės vieną

Dar viena maža taupymo smulkmena yra vietoje kelių, skirtingų paslaugų tiekėjų rinktis vieną. Ne visada įmanoma, tačiau kai reikia interneto, televizijos ir telefono paslaugų, tikėtina, kad galima rasti tiekėją, kuris siūlo visas šias kompleksines paslaugas. Paketas visada kainuoja pigiau nei vienos konkrečios paslaugos užsakymas.

Rinkitės išmanumą

Atskiro dėmesio, kaip taupymo galimybė, turėtų sulaukti įvairūs išmanūs prietaisai, kurie kasdien ne tik taupo mūsų laiką, tačiau ir pinigus, saugo gamtą. Pavyzdžiui, SMART HOME WALLPLUG TYPE F/FGWPF-102 ZW5 EU FIBARO. Išmanusis jungiklis su elektros prietaisų galios matuokliu puikiai tinka tiems, kurie nori gyventi ekonomiškiau. Jis padeda be vargo atpažinti labiausiai energijos reikalaujančias technikas arba stebėti energijos suvartojimą tam tikrose patalpose ar tam tikru laikotarpiu. Vertas dėmesio yra ir LEDVANCE SMART + WIFI KIŠTUKAS, skirtas energijos stebėjimui bei išlaidų fiksavimui. Besidomintiems išmaniu apšvietimu siūlome išbandyti LEDVANCESMART. Modelis LEDVANCE SMART + WIFI NEON FLEX RGBW MULTICOLOR 15W džiugina lengvu bei greitu montavimu. Naudoja įvairiaspalvę ir šaltą arba šiltą baltą šviesą, kad sukurtų maksimaliai įvairiapusį apšvietimą.


Neskubėkite pirkti

9 kartus pamatuok, o 10 kirpk, taip? Tai yra auksinė taisyklė, kuri galioja daugeliui. Tai pat ir perkant. Svarbiausia – neskubėti. Ypač aktualu tiems, kurie yra impulsyvūs pirkėjai. Tai yra pritaikoma taisyklė ne tik perkant didelius pirkinius, tačiau ir smulkmenas.

Išbandykite LED lemputes

Vietoje kaitrinių lempučių siūlome rinktis LED. Jos ne tik padeda sutaupyti, tačiau taip pat ir gyventi ekologiškiau.

Akcijos ir didesnių kiekių įsigijimas

Minėjome akcijas. Taip, tai yra puikus būdas sutaupyti. Lygiai taip pat kaip ir didesnis tam tikrų daiktų kiekio pirkimas. Dažniausiai geresnės kainos yra siūlomos didmenininkams, kadangi jie perka didelius kiekius. Jeigu ir jums kažko reikia kiek daugiau nei dažniausiai prireikia fiziniam asmeniui – visada siūlome susisiekti su vadybininku, kuris dažnai gali pateikti vienetines nuolaidas. Pavyzdžiui, kai perkate buitinę techniką naujiems namams. Susirinkite prekes, kurios jums tinka ir pateikite užklausą vadybininkui. Galbūt jis galės pasiūlyti jums nuolaidą?

KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 38500

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V