Indaplovės priežiūra, ką reikia atsiminti?
Nepriklausomai nuo to, kiek metų yra
Jūsų indaplovei – ja rūpintis reikia reguliariai. Tai užtikrina, kad net ir po
10-ies metų buitinė technika vis dar veiks puikiai, svarbiausia – tinkamai išplaus
indus, neeikvos daug vandens arba elektros energijos.
Indaplovės nereikalauja nei daug, nei
sudėtingos priežiūros. Svarbiausia yra žinoti – kas ir kaip. Pateiksime
esminius patarimus, kurie padės Jums pasirūpinti šia svarbia ir gyvenimą labai
lengvinančia buitine technika.
Filtro valymas
Rekomenduojama filtrą valyti bent jau
kartą per mėnesį. Specialus filtras yra visose, šiuolaikinėse, moderniose
indaplovėse. Jo tikslas yra sulaikyti didesnius maisto likučius bei kitus
nešvarumus nuo patekimo į vamzdį. Svarbu, kad filtras būtų valomas reguliariai,
kadangi to nedarant dažniausiai iš indaplovės pradeda skleistis nemalonus
kvapas. Filtras dažniausiai yra įmontuotas indaplovės dugne, jis yra cilindro
formos. Išplauti reikia paprasčiausiai po tekančiu vandeniu, rankomis pašalinti
maisto likučius, jeigu tokių yra. Tiesa, kur kas paprasčiau yra rinktis tokias
indaploves, kurios pačios geba dalinai arba visiškai išvalyti filtrus. Tokia
yra indaplovė BOSCH SMV6ZCX07E, kuri turi savaimę išsivalančių filtrų sistemą
bei 3 sluoksnių gofruotą filtrą.
Indaplovės dalių priežiūra
Kaip ir bet kokia kita buitinė technika, kaip ir indaplovės „reikalauja“ bent jau maksimalios jos dalių priežiūros. Reguliariai siūlome valyti buitinės technikos vidinius šonus ant kurių gali kauptis įvairūs nešvarumai. Taip pat reikia pasirūpinti ir stalčių švara, būtinai išplaukite specialius įrankių krepšelius, net ir purkštukus. Jeigu purkštukai nebus švarūs – jie negalės tinkamai atlikti plovimo darbų. Pavyzdžiui, indaplovė MIELE G 5050 SCVI 11479700 turi net tris krepšius. Jie padeda tinkamai suklasifikuoti indus plovimo metu, o tai užtikrina ne tik didesnę švarą, tačiau taip pat ir patogumą. Visgi, visus tuos tris krepšius reikia reguliariai valyti, žiūrėti, kad jų tarpeliuose nebūtų maisto likučių.
Valymas actu
Reguliariai siūlome įjungti indaploves veikti vienas, be indų. Tai bus tarsi profilaktinis plovimas. Kaip ir reikia reguliariai įjungti skalbimo mašiną, kad išsivalytų jos būgnas, taip ir indaploves, kad išsivalytų visas jų vidus. Natūralus valymo metodas yra su actu ir vandeniu. Indaplovės viduryje padėkite indelį su grynu actu. Įjunkite ilgiausiai veikiančią plovimo programą ir nustatykite aukščiausią temperatūrą (daugelis indaplovių turi bent jau kelis temperatūrų lygius. Štai indaplovė GORENJE GV520E10 turi net tris, tad tai leidžia paprasčiau reguliuoti vandens karštumą pagal planuojamus plauti indus). Actas yra puiki riebalų tirpinimo priemonė, jis taip pat naikina nemalonius įrangos kvapus.
Specialios druskos naudojimas
Jeigu norite, kad indaplovė visada tinkamai veiktų – svarbu pasirūpinti ir specialiomis druskomis, kurios padeda išvengti technikos kalkėjimo. Taip pat druskos minkština vandenį, o tai leidžia džiaugtis ne tik švaresniais indais, tačiau taip pat ir tinkama pačios indaplovės švara. Tiesa, nepamirškite, kad yra specialiai indaplovėms skirta druska, jokiu būdu nenaudokite Himalajų arba valgomosios. Daugelis indaplovių turi druskos indikatorius, tad patogu, nes niekada nepamiršite, kad laikas papildyti. Tokią funkciją turi modeliai SAMSUNG DW50R4050BB/EO bei GORENJE GV520E10. Rinkitės išmanumą. Patogu, kad indaplovė GORENJE GV520E10 taip pat turi ir skalavimo priemonių indikatorių.
Ką reikia atsiminti?
Kelios svarbios taisyklės, kurias pateiksime žemiau, padės jums tinkamai pasirūpinti savo buitine technika.
- Svarbu, kad iš lėkščių be puodų būtų išvalyti maisto likučiai. Tuomet ne tik indai bus išplauti švariau, tačiau ir mažės tikimybė, kad indaplovė suges dėl atliekų pertekliaus.
- Atminkite, kad indaplovės negalima perpildyti. Juk nesinori kartą jau išplautų indų indaplovėje perplauti rankomis, taip? Jeigu indų bus per daug, vienas ant kito – purkštukams nepavyks pasiekti kiekvieno indo, tad nešvarumai nebus tinkamai pašalinti. Galiausiai po visko reikės ne tik perplauti indus, tačiau taip pat ir indaplovę. Jeigu Jūsų namuose gyvena daug žmonių, reikia talpesnės indaplovės – siūlome rinktis indaplovę MIELE G 7250 SCVI 11886700, kurioje telpa net 14 indų komplektų.
- Baigus naudoti indaplovę – svarbu, kad jos durelės nebūtų visiškai uždaromos. Jose likęs vanduo gali pradėti rūgti ir dėl atsiras nemalonus kvapas, net pelėsis.
- Galiausiai, svarbu, kad kasdieniniam įrangos naudojimui būtų pasirinktos ir tinkamos priemonės. Susipažinkite su indaplovės gamintojo pateiktomis plovimo priemonių instrukcijomis bei rekomendacijomis.
- Jeigu indaplovė neturi savaiminio išsivalymo funkcijos – tuomet reikia reguliariai įjungti tuščią indaplovę prasiplovimui. Kaip jau minėjome – geras pasirinkimas su actu. Arba rinkitės modelį BOSCH SMV6ZCX07E, kuri turi savaiminę technikos priežiūros programą.
- Daugelis indaplovių yra išmanios ir pačios informuoja savininkus – kad laikas papildyti ploviklį arba druskas. Svarbiausia yra neignoruoti šių pranešimų bei viską daryti taip, kaip „prašo“ pati buitinė technika.
- Galiausiai, indaplovės geriausiai veikia tuomet, kai jos yra reguliariai naudojamos. Ilgą laiką stovėdamos be veikimo – jos kalkėja, taip pat, nešvarumai ant dugno pridžiūva. Nebijokite, indaplovės nereikalauja labai daug energijos. Taupantiems geras pasirinkimas yra modelis MIELE G 5050 SCVI 11479700. Su karšto vandens jungtimi, renkantis šią indaplovę, sutaupysite iki 50 % el. energijos.
Nepamirškite, kad įsigijus indaplovę –
kartu su ja gausite ir detalią naudojimo instrukciją. Būtinai laikykitės
pateiktų gairių.